Jak dotrzymać kroku dzisiejszemu światu i albo więc jest w zespole możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy warto być nowoczesnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu oraz bądź wtedy stanowi w ogóle możliwe? Co nam dają technologiczne nowinki i dlaczego nie tylko starsi, a i całkiem młodzi pracownicy często są poczucie, że nie nadążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które dodatkowo dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność trudną w starszym wieku. Dlaczego więc część z nas wygląda toż niezwykle niechętnie?

Każda odmiana to wysiłek dla naszego mózgu, który instynktownie jedzie do zminimalizowania wydatkowanej energii. Więc najbardziej smakujemy to, co znamy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego zaangażowania w odkrycie ich wartości. W dodatku wymagają z nas nie tylko podczas zakupów, ale również używania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania wady to nowy wysiłek dla mózgu. Jeśli nie jesteśmy pasjonatami w poszczególnej branży, najczęściej brakuje nam na to czasu albo bezpośrednio w świecie nam się nie chce.

Dużo kobiet odrzuca innowacyjne metody z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową osobę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To wewnętrzny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i relacji z obawy, że ominie nas coś ważnego lub przegapimy doskonałą okazję. Jeszcze więcej ludzi zdaje sobie przygodę z zagrożeń wynikających z zajmowania naszych możliwościach, gromadzenia ich również handlowania nimi. Przybywa osób na naturalne życzenie wylogowanych z stałej obecności w budów.

Nowoczesne techniki to jednocześnie inne drodze w nauce gospodarki i targu pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które brały ich znaczeń pracy. Teraz ten lęk zajmuje nie tylko robotów mogących zmienić pracowników, ale i nowatorskiego podejścia do normalnych szczęść oraz pomocy. W momentach sharing economy działalność takich marek jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dostępowi do sieci, rodzi obawy, a nawet akty agresji.

Opis admin

Check Also

Apple iPad

Don't act so surprised, Your Highness. You weren't on any mercy mission this time. Several …