Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w sezonach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami określana była perskim jabłkiem w porządkach starożytnego Rzymu. Przygotowuje się ją z ponad 4000 lat, natomiast jej krajem rodzimym są Chiny. Innymi popularnymi krajami uprawnymi są Francja, Hiszpania, Grecja czy USA. Prowadzone istniały podobnie w Persji, nie przybyły do końców śródziemnomorskich. Do dziś wynik obecny jest traktowany za symbol płodności i doskonała.

Brzoskwinie są użycie w kosmetologii, gdzie odnosi się ich do malowania maseczek, kremów, toników etc. o działaniu odżywiającym i odmładzającym. Używa się ich także w kuchni, zwłaszcza francuskiej, jako nadzienie do rogalików, ciast, deserów, lodów czy sałatek owocowych. Dobrze i dodają się do dżemów, galaretek, konfitur, soków, kompotów i likierów. Świetnie dopasowują się z jabłkami i gruszkami.

W brzoskwiniach znajdują się witaminy i minerały takie jak: witamina A, C, witaminy z szkoły B, magnez, żelazo, fosfor, bor, potas, kwas foliowy, błonnik, beta-karoten, wapń i witaminę.

Brzoskwinie najlepiej jeść ze skórą, w niej dobiera się najwięcej wartości odżywczych. Brzoskwinie działają przeciwko anemii, ponieważ pobudzają produkcję czerwonych krwinek. Poleca się jeść brzoskwinie kobietom w ciąży, z względu zawartości kwasu foliowego, który działa dobry rozwój dziecka po urodzeniu, a ponadto przeciwdziała stawianiu się wad genetycznych w momencie płodowym. Regularne spożywanie brzoskwiń oczyszcza organizm z toksyn i materiałów przemiany materii, co jest mocno wartościowe dla z reumatyzmem oraz schorzeniami nerek. W brzoskwiniach nie znajdziemy tłuszczu ani sodu, dzięki czemu mogą kosztuje spożywać postaci z nadciśnieniem także ogromnym stopniem cholesterolu. Owoce brzoskwiń są niskokaloryczna oraz zawierają dużo cukru, przez co poleca się spożywa w dietach odchudzających.

Brzoskwinie są również zasadotwórcze i moczopędne, dzięki czemu kieruje się przy schorzeniach układu moczowego. Pobudzają te procesy trawienne, dlatego poprawiają złą przemianę sprawy i wynoszą zaparcia. Brzoskwinie także łagodzą strach i ułatwiają nastrój, te strony zawdzięczają obecności niacyny, witaminy z grupy B, która łagodzi niepokój, przeciwdziała stresowi oraz zmniejsza stany lękowe. Owoce brzoskwiń dzięki zawartości beta-karotenu przeciwdziałają nowotworom poprzez niszczenie wolnych rodników. Beta-karoten jest i zbawienny nacisk na odcień skóry, paznokci oraz włosów. I witaminy z rodziny B tonizują skórę i odświeżają ją. Takie maseczki można i sobie zrobić samodzielnie.

Opis admin

Check Also

Zwykle podajesz śledzie z cebulą ceń w śmietanie. Przekonaj się, że doskonałych opcji istnieje nader dużo.

Zwykle podajesz śledzie z cebulą bądź w śmietanie. Przekonaj się, że wspaniałych możliwości istnieje wysoce …